new|generation
LT EN
Bažnyčia kitoje šalyje:30
31
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01
02
03


Pastorius

Pastorius Vaidas Vyšniauskas – tenoras – Kristian Benedikt

Vaidas Vyšniauskas yra Protestantų bažnyčios „Naujoji karta“ Vilniuje pastorius. Tuo pat metu jis yra ir pasaulyje garsus tenoras, sceninius vaidmenis atliekantis Kristian Benedikt vardu.

 

    Muzikinę karjerą Vaidas Vyšniauskas pradėjo Lietuvos Vilniaus Nacionaliniame operos ir baleto teatre, kuriame jis atliko daugiau nei 20 vaidmenų. Nepaisant to, kad jis pradėjo savo karjerą kaip lyrinis tenoras, pastaraisiais metais įsitvirtino kaip vienas perspektyviausių ir įdomiausių savo kartos draminių tenorų pasaulyje. Sėkmingai debiutavo Bavarijos Miuncheno valstybinėje operoje, kur atliko Otelo vaidmenį - partiją, kurią jis taip pat atliko Modenoje, Piačencoje, Kaljaryje, Jekaterinburge, ir atliks Vilniuje (2013/2014), Santjage (2014 liepos/rugpjūčio mėn.) ir Bazelyje (2014/2015). Daugiau būsimų angažementų 2013/2014 metais apima tokius pagrindinius vaidmenis kaip Ernanis, Lohengrinas ir Otelas, o taip pat Eleazaro vaidmenį „Žydėje“, Radamesas „Aidoje“ ir Doną Chosė operoje „Karmen“.

    Operos repertuaras, be kita ko, apima vienus reikliausių vaidmenų, tokius kaip Manrikas „Trubadūre“, Kovardosis „Toskoje“, Kanio „Pajacuose“, Džordano „Andrė Šenjė“, Zygmunas „Valkirijoje“, Kalafas „Turandote“, pagrindinius vaidmenis „Rijenci“ ir Diką Džonsoną „Merginoje iš Vakarų“. Nepaisant to, jis ir toliau tebeatlieka kitus labiau lyrinius vaidmenis, tokius kaip Edgardas „Liučijoje de Lamermur“, pagrindinį vaidmenį „Hofmano pasakose“. Būdamas svečias, K. Benediktas dainavo tokiose prestižinėse scenose kaip Bavarijos Miuncheno valstybinė opera, Sankt Peterburgo Marijos teatre, Kopenhagos Karališkojoje operoje, Suomijos nacionalinėje operoje (Helsinkis), Nyderlandų nacionalinėje operoje (Amsterdamas), Estijos nacionalinėje operoje (Talinas), Barselonos „Liceu“ teatre, taip pat Italijos Pjačencos, Modenos ir Kaljario teatruose.

    Jo proveržis į tarptautinę sceną įvyko 2002 m. Miuncheno radijo orkestre, kai kartu su M. Viotti ir P.Domingo buvo įrašoma Pončelio „Džokonda“. 2004 m. Nyderlandų operoje (Nyderlandų nacionalinė opera Amsterdame) jis, diriguojant R. Chailly, atliko Verdžio Doną Karlą. Kiti ryškiausi momentai - tai Dono Chosė vaidmuo operoje „Karmen“ 2005 m. Marijos teatre, ir Kanijas „Pajacuose“ 2006 m. Estijos nacionalinėje operoje Taline. Nuo 2007 iki 2009 metų jis reguliariai svečiavosi Baltijos šalių operose, atlikdamas tokius vaidmenis kaip Hofmanas „Hofmano pasakose“, Kavardosis „Toskoje“, Hercogas „Rigolete“, Manrikas „Trubadūre“ ir Alfredas „Traviatoje“.

    2009 metais debiutavo Verdžio „Rekvieme“ su Europos Sąjungos choru, 2009/2010 sezono metu debiutavo atlikdamas tokius keturis svarbius vaidmenis kaip Andrė Šenjė, de Grijė „Manone“, Koradas Pončelio „Lietuviuose“ ir Pinkertoną „Madam Butterfly“. 2010/2011 sėkmingai atliko Eleazaro vaidmenį „Žydėje“, pagrindinį vaidmenį „Otele“, Turidą „Kaimo garbėje“, Kalafą „Turandote“ Rusijos, Baltijos šalių operose, Danijos kareliškojoje operoje. Be to, ji atliko Dono Chosė vaidmenį Švedijos operos festivalyje.

    Pastarojo sezono metu Benediktas debiutavo, atlikdamas Edgardo vaidmenį „Liučijoje di Lamermur“, o taip pat dalyvavo daugybėje koncertų ir spektaklių, atlikdamas Otelo, Eleazaro, de Grijė,  Manriko, Zygmundo (Valkirija) vaidmenis įvairiuose operos teatruose. Jis taip pat atliko Diko Džonsono vaidmenį „Merginoje iš Vakarų“ Suomijos nacionalinėje operoje.

    Koncertinėje scenoje Kristianas Benediktas, be viso kito, atliko Diubua „Septynis paskutinius Kristaus žodžius“, Rosinio „Stabat Mater“, Verdžio „Rekviemą“. Taip pat dalyvavo keliose oratorijose, tokios kaip Hendelio „Mesijoje“, Malerio „Dainoje apie žemę“, Rachmaninovo „Varpuose“ ir Vėberio „Rekvieme“.

    K. Benediktas dainavo diriguojant tokiems žymiems dirigentams kaip M. Votti, R. Chailly, A. Hold Carrido, M. Barbacini, P. Carigniani, A. Fisch, G.M. Bisanti, dirbo su tokiais didžiais teatro režisieriais kaip W. Decker, D. Bertman, A. Bernard, E. Nekrošius, P.F. Maestrini ir I. Ušakov.

 

Dokumentis filmas

 

Operatorius: Dmitrijus Ovčinikovas.

Režisierius: Andriejus Motinga.

Montažas: Stanislavas Voroninas, Andriejus Motinga.

Programos direktorius: Laura Chauka.

 

Daugiau informacijos apie Kristian Benedikt internetinėje svetainėje: www.kristianbenedikt.comProtestantų bažnyčia „Naujoji karta“:
El. paštas: vilnius@naujojikarta.lt
Tel. +370 640 17023